Baldų priežiūros intrukcija

BALDŲ NAUDOJIMO IR PRIEŽIŪROS INSTRUKCIJA

·         Baldus naudokite tik pagal paskirtį

·         Baldus statykite tik sausose, vėdinamose patalpose ant lygaus ir tvirto pagrindo

·         Baldus statykite toliau kaip 60 cm židinių, radiatorių ar kitų šilumos šaltinių, venkite atviros ugnies, ilgalaikis stovėjimas šalia šilumos šaltinio gali išdžiovinti  medieną, gali pradėti trūkinėti, skilinėti. Grindinis šildymas šildymo sezono metu gali iš apačios išdžiovinti medieną, to pasekoje medis pradeda judėti ir gali atsirasti įtrūkimai siūlės vietose. Todėl rekomenduojama natūralaus medžio stalą laikyti ant kilimo.

·         Venkite statyti baldus tiesioginiuose saulės spinduliuose, dėl to mediena gali keisti spalvą

·         Baldus ir jų sudedamąsias dalis naudokite tik pagal paskirtį

·         Tvirtai pritvirtinkite kojeles, jei nėra paminkštinimo po kojele, būtina jį priklijuokite, kad nesugadintumėte grindų.

·         Saugokite medines baldų dalis nuo neatsargių smūgių ir įbrėžimų, vandens ar kitų skysčių.

·         Be atsakingo asmens priežiūros neleiskite naudoti baldų  mechanizmus vaikams, bei asmenims su fiziniais, psichikos sutrikimais, ar neturintiems pakankamai žinių ir patirties.

·         Baldai turi būti eksploatuojami ir surenkami pagal pateiktas baldų surinkimo instrukcijas (jei instrukcija reikalinga).

·         Naudodami valymo priemones būtinai atkreipkite dėmesį į jų naudojimo instrukciją, kad jos būtų tinkamos konkrečiam paviršiaus valymui.

 

DRAUDŽIAMA:

·         Šokinėti ant baldų, kad nesudarytų stiprių smūgių mechanizmams, medienai

·         Žaisti su baldų mechanizmais, kišti prie mechanizmų pirštus, rankas, kitas kūno dalis, pašalinius daiktus, jie gali sužaloti, pakenkti baldui

·         Laipioti, kabėti ant baldų, jie gali virsti, kilti pavojus sveikatai

·         Ant baldų statyti labai karštus indus, karštis gali pakenkti baldui

·         Dėti ant baldų sunkis, stačius, ar aštrius kampus turinčius daiktus, liestis prie baldų aštriais daiktais.

·         Baldus laikyti drėgnose patalpose

·         Leisti naminiams gyvūnams lipti ant baldų, jų nagai, dantys, gali įbrėžti medieną. Jų seilės skysčiai neigiamai veikia medieną.

·         Naudoti valymo priemones kurių sudėtyje yra didelis kiekis rūgščių, chloro, acetono, spirito, benzino ir kt. Naudojant valymo priemones įsitikinkite, kad jos būtų tinkamos konkrečiam paviršiui valyti, (prieš naudojant pabandykite baldo nematomoje pusėje). Valymo priemonių naudojimas yra naudotojo atsakomybė

·         Naudoti baldą kol jis nėra visiškai išdžiuvęs

·         Naudoti, dėti ant baldo įkaitintą lygintuvą

 

 MEDINIŲ BALDŲ PRIEŽIŪRA

·         Jei jūsų baldai pagaminti ne iš sintetinės medžiagos, o iš natūralaus medžio, tokie dalykai kaip mažos taškinės šakos, medžio rievės, kiekvienos lentutės spalvos variacijos, medienos struktūros nevienodumas Jūsų neturėtų gluminti. Atvirkščiai – būtent tai ir pabrėžia natūralų medinių baldų grožį. Medžio masyvo baldai yra ilgaamžiški, nes juos visuomet galima atnaujinti. Tai didelis privalumas. Ąžuolo masyvo baldus tinkamai prižiūrint, galėsite jais džiaugtis daugelį metų.

·         Didžiausi medinių baldų priešai yra didelis karštis, didelis šaltis, saulė, drėgmė, vanduo, staigūs oro pasikeitimai. Labai svarbu jiems surasti tinkamą vietą, kad nebūtų šalia šilumos šaltinio ar lango. Nuo šilumos šaltinio (radiatoriaus, orlaidžio, krosnies, grindinio šildymo) sklindanti šiluma, tiesioginiai saulės spinduliai gali pakenkti baldams, gali pradėti skilinėti, keisti spalvą. Iš natūralaus medžio pagaminti baldai bijo karščio ir vandens. Todėl jei ant jo išsiliejo vanduo, nedelsiant reikėtų nusausinti, gali likti dėmės.

·         Mediena natūralus gamtos produktas su laiku, kad ir kokia apdaila būtų padengtas, turi savybę keisti savo spalvą. Medienos spalva nebūna vieno atspalvio ar rašto, kiekvienas medis skirtingas, auga skirtingomis sąlygomis.

·         Medžio masyvo baldus stenkitės statyti kuo toliau nuo radiatorių, orlaidžių ar kondicionierių, mediniams baldams kenkia temperatūros svyravimai.

·         Šildymo sezono metu medžio masyvo baldai gali išdžiūti todėl patariama drėkinti patalpų orą. Esant oro drėgmei mažesnei nei 55%, atsiranda rizika, kad baldas sutrūkinės. Taip nutinka ne dėl gamintojo kaltės, o dėl neteisingos eksploatacijos. Stebėkite oro drėgnumą namuose, kad būtų kuo mažesni svyravimai.

·         Ne šildymo sezono metu, padidėjus oro drėgnumui virš 70%, mediniai baldai iš aplinkos pritraukia drėgmės, išsiplečia, judančios dalys gali pradėti kliūti viena į kitą, todėl patalpas reikia sausinti.

·         Nelaikykite medinių baldų tiesioginėje saulės šviesoje. Medinių baldų paviršių neigiamai veikia tiesioginiai saulės spinduliai, medis išblunka, skyla.

·         Keiskite daiktų, priedų ar aksesuarų vietą ant medinių baldų, kad jie negulėtų visą laiką toje pačioje vietoje, net jeigu baldas nubluks, ant jo neliks ryškių dėmių.

·         Kai kurių plastikinių ar guminių daiktų sudėtyje yra medžiagų, galinčių pažeisti medinių baldų apdailą gali atsirasti dėmių, todėl vertėtų atidžiau rinktis jų pastatymo vietą arba naudoti minkštus apdangalus, bei servetėles.

·         Nešvarumus nuvalykite iš karto. Geriau valykite naudodami gerai sugeriančią medžiagą, o ne trinkite. Ilgai nenuvalytas vanduo, ant baldo paliks baltas dėmes. Alkoholis, kvepalai, priemonės po skutimosi ir medikamentai gali smarkiai pažeisti paviršių.

·         Nenaudokite kelių rūšių valymo priemonių iš kart, ar vienu metu.